poniedziałek, 3 listopada 2014

Ortografia na tablecie

Znajomość zasad ortografii i stosowanie ich w pisowni nie jest umiejętnością łatwą. Jeśli proces przyswajania przebiega systematycznie i w sposób atrakcyjny, jest duża szansa aby nasi uczniowie opanowali tę umiejętność. 
Tablet to nowoczesne urządzenie mobilne posiadające funkcję ćwiczeniową i dające możliwość wykonywania przez ucznia wielu zadań indywidualnych. Świetnie sprawdza się podczas treningu rachunku pamięciowego czy ćwiczeń ortograficznych. Gamifikacja w połączeniu z tabletem może dać oczekiwane rezultaty. Uczeń ma poczucie, że gra w grę a my, nauczyciele przemycając w tej grze treści edukacyjne z radością obserwujemy postępy naszych podopiecznych.
W sklepie Google Play można znaleźć wiele aplikacji a ostatnio pojawia się coraz więcej aplikacji polskojęzycznych, także tych dotyczących umiejętności językowych. Na uwagę zasługują następujące aplikacje:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thernat.ortograf&hl=pl
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thernat.spadlitery&hl=pl

Na tablecie można otwierać niektóre strony internetowe zawierające gry interaktywna ale tylko te, które działają bez Flasha. Na stronie http://www.testy.dyktanda.net/ znajdziemy zadania z zakresu ortografii: testy, dyktanda i gry.

http://www.testy.dyktanda.net/
Inną stroną, która działa na tablecie jest http://pisupisu.pl Znajdziemy tam wiele gier i zabaw z literami, sylabami i wyrazami.
http://pisupisu.pl/2/ortografia
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz