niedziela, 14 kwietnia 2013

Przestrzeń kosmiczna

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda życie astronauty w przestrzeni kosmicznej? Gdzie śpi, co je, dlaczego uprawia codzienną gimnastykę i czy płacze z tęsknoty za domem? Na te i inne pytania odpowie Wam seria filmów stworzonych przez astronautę Chrisa Hadfielda i Kanadyjską Agencję Kosmiczną (CSA)

Jak astronauci golą się?


Czy można płakać w kosmosie?


Kosmiczny jogging...


...i coś dla miłośników szpinaku

4 komentarze:

 1. W jaki sposób można wykorzystać te materiały na takiej tablicy: http://aktin.pl/511-tablice-interaktywne/ ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, pomyliłam link. Chodzi mi o konkretnie tę tablicę. Z opisu bloga zrozumiałam, że te materiały są przydatne do pracy na takich sprzętach, ale ja jakoś tego nie widzę. Może się mylę? Dopiero się uczę jak wykorzystywać nowe technologie w szkole.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Pani, wszystko to co możemy odtworzyć na komputerze i nawigować za pomocą myszy czy klawiatury, można również wykorzystywać na tablicy interaktywnej. Palec czy też pisak elektroniczny staje się wtedy myszką. Każda strona internetowa z interaktywnym zadaniem, program komputerowy czy prezentacja może być wykorzystana na tablicy. Najlepiej po pracy włączyć komputer podłączyć tablicę i pobawić się nią. Zacząć od rysowania, włączania różnych programów. Potem można posurfować w internecie i zobaczyć jakie elementy strony są interaktywne, włączyć jakiś program multimedialny dla dzieci. Najważniejsze jest to, aby się nie bać. Tu niczego się nie popsuje. Miłej zabawy i nauki z tablicami. Pozdrawiam. J. Apanasewicz

   Usuń
 3. Dziękuję za wyjaśnienie. Rzeczywiście z biegiem czasu nabiera się wprawy i poznaje coraz ciekawsze funkcje, które można fajnie wykorzystać.

  OdpowiedzUsuń